Gala wręczenia stypendiów Wójta Gminy Wyszki dla uzdolnionych uczniów

ARTYKUŁY » Artykuły »  Gala wręczenia stypendiów Wójta Gminy Wyszki dla uzdolnionych uczniów

20 września 2023 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wyszki odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Wójta Gminy Wyszki za wybitne osiągnięcia uczniów szkół z terenu gminy Wyszki w roku szkolnym 2022/2023 w ramach Gminnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży. Program skierowany jest do uczniów osiągających indywidualne i drużynowe sukcesy sportowe oraz indywidualne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Jego celem jest promowanie uzdolnionych uczniów wśród społeczności szkolnej i lokalnej, zachęcanie ich do reprezentowania Gminy Wyszki na różnych szczeblach rywalizacji oraz doprowadzenie do wzrostu aspiracji edukacyjnych, sportowych lub artystycznych.

W uroczystości udział wzięli:

Mieczysław Kazimierz Baszko – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz prezes Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia LZS,

Jacek Chańko - menedżer ds. rozwoju relacji społecznych koordynujący województwo podlaskie z Banku Gospodarstwa Krajowego, który zajmuje się między innymi współpracą z samorządami w zakresie realizacji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków,

Jan Zaleski – prezesKlubu Sportowego Podlasie Białystok, były zawodnik i trener w tym klubie, a także współtwórca Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku,

Zofia Oksiuta- Przewodnicząca Rady, dyrektorzy szkół oraz dumni rodzice i stypendyści.

Galę prowadzili Tadeusz Wielanowski oraz Agnieszka Piotrowska, którzy dokonali prezentacji uczniów – stypendystów.

W roku szkolnym 2022/2023 nagrodzonych zostało 22 uczniów i wszyscy otrzymali stypendia za osiągnięcia sportowe. Wśród wyróżnionych znaleźli się:

Lena Seliwanów – uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach - zajęła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS w biegach przełajowych na dystansie 600 m oraz II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Bielskiego LZS w biegach przełajowych na dystansie 600m;

Julia Boguszewska – uczennica Szkoły Podstawowej im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie- zajęła II miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS w Biegach Przełajowych na 600 m;

Aurelia Maksymiuk uczennica Szkoły Podstawowej im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie - zajęła III miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS w Biegach Przełajowych, VII miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego IMS w Lidze LA – bieg na 1000m, VI miejsce IMS Województwa Podlaskiego w biegach przełajowych;

Victoria Doroszczuk - uczennica Szkoły Podstawowej im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie - zajęła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka” oraz brała udział w Mistrzostwach Polski „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, zajmując 7 miejsce;

Julia Ejsymont - uczennica Szkoły Podstawowej im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie- zajęła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka” oraz brała udział w Mistrzostwach Polski „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, zajmując 7 miejsce;

Paulina Korzeniewska - uczennica Szkoły Podstawowej im. ks. F.J. Falkowskiego w Topczewie - zajęła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka” oraz brała udział w Mistrzostwach Polski „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, zajmując 7 miejsce;

Lena Wądołowska - uczennica Szkoły Podstawowej im. ks. F.J. Falkowskiego w Topczewie - zajęła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka” oraz brała udział w Mistrzostwach Polski „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, zajmując 7 miejsce;

Nikola Kaniewska - uczennica Szkoły Podstawowej im. ks. F.J. Falkowskiego w Topczewie - zajęła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka” oraz brała udział w Mistrzostwach Polski „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, zajmując 7 miejsce;

Amelia Zapisek - uczennica Szkoły Podstawowej im. ks. F.J. Falkowskiego w Topczewie - zajęła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka” oraz brała udział w Mistrzostwach Polski „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, zajmując 7 miejsce;

Dominika Olendzka - uczennica Szkoły Podstawowej im. ks. F.J. Falkowskiego w Topczewie - zajęła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka” oraz brała udział w Mistrzostwach Polski „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, zajmując 7 miejsce;

Aleksandra Seliwanów - uczennica Szkoły Podstawowej im. ks. F.J. Falkowskiego w Topczewie - zajęła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka” oraz brała udział w Mistrzostwach Polski „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, zajmując 7 miejsce;

Julia Wińska - uczennica Szkoły Podstawowej im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie - zajęła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka” oraz brała udział w Mistrzostwach Polski „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, zajmując 7 miejsce;

Tomasz Pruszyński uczeń Szkoły Podstawowej im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie -zajął V miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS w Biegach Przełajowych – 2000m oraz II miejsca drużynowo w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS „Piłkarska Kadra Czeka”;

Miłosz Malowaniec - uczeń Szkoły Podstawowej im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie - zajął VI miejsca w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS w Biegach Przełajowych – 2000m oraz II miejsca w drużynie w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS „Piłkarska Kadra Czeka”

Kondrad Radulski - uczeń Szkoły Podstawowej im. ks. F.J. Falkowskiego w Topczewie - zajął VIII miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS w Biegach Przełajowych - 2000m oraz II miejsce drużynowo w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS „Piłkarska Kadra Czeka”

Eryk Zawadzki - uczeń Szkoły Podstawowej im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie - zajął IV miejsce który w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS w Biegach Przełajowych na 1000 m;

Jakub Górski - uczeń Szkoły Podstawowej im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie - zajął V miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS w Biegach Przełajowych na 600 m;

Blanka Maksymiuk - uczennica Szkoły Podstawowej im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie – zajęła VI miejsce na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS w Biegach Przełajowych;

Rafał Kuryś – uczeń Szkoły Podstawowej im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie - zajął II miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS „Piłkarska Kadra Czeka”;

Łuczaj Szymon - uczeń Szkoły Podstawowej im. ks. F.J. Falkowskiego w Topczewie - zajął II miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS „Piłkarska Kadra Czeka”;

Damian Sawoniuk - uczeń Szkoły Podstawowej im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie - zajął II miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS „Piłkarska Kadra Czeka”;

Kiril Chukhonkin - uczeń Szkoły Podstawowej im. ks. F. J. Falkowskiego w Topczewie - zajął II miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS „Piłkarska Kadra Czeka”.

Wszystkim uczniom wręczono dyplomy i drobne upominki, zaś ich rodzicom listy gratulacyjne.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.