Finał Wojewódzki Gimnazjady

ARCHIWUM »  Archiwum » Finał Wojewódzki Gimnazjady

Finał Wojewódzki Gimnazjady w Lekkiej Atletyce rozegrany został 3 czerwca 2017 r na stadionie BOSIR w Białymstoku przy ul. Wołodyjowskiego, gdzie bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci Klubu Sportowego Puszcza Parkiet Hajnówka - uczniowie dwóch hajnowskich szkół a mianowicie Gimnazjum z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego, Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum w Dubinach i Narwi.  Szkoda, że inne szkoły nie angażują się do uprawiania lekkiej atletyki i rywalizacji przynajmniej na szczeblu grupy południowej województwa podlaskiego. Wymienione poniżej sukcesy młodych sportowców lekkoatletów, nie byłyby możliwe gdyby nie znakomita współpraca Sekcji Lekkiej Atletyki, Klubu Sportowego Puszcza Parkiet Hajnówka z wymienionymi szkołami a w szczególności gdyby nie wsparcie Władz Miasta, Władz Gminy Narew oraz Firmy Parkiet Hajnówka.

Złote medale zdobyli:

Małgorzata Karpiuk - Gimnazjum nr 2 w Hajnówce - w biegu na dystansie 1000 m, który pokonała w czasie 3: 18,88 min. Małgorzata od września 2016 trenuje pod opieką trenera Romana Sacharczuka z KS Puszcza Parkiet Hajnówka, a rok wcześniej trenowała z Andrzejem Grygorukiem w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego, zainicjowanego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i wspieranego przez POZLA Białystok.  Małgorzata Karpiuk bez problemu pokonała swoich rywali na dystansie 1000 m i na linię mety wbiegła niezagrożona z przewagą ok. 20 m

Marek Romańczuk - Gimnazjum z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego - w biegu na dystansie 2000m, który pokonał w czasie 6: 19,81 min. Marek od wielu lat trenuje w barwach KS Puszcza Parkiet Hajnówka pod opieką trenera Romana Sacharczuka, w opiekę na strona sportową w szkole sprawuje Roman Daniluk.

Dużą niespodziankę sprawił kolega ze szkoły Marka Romańczuk, Bartek Sawko zdobywając brązowy medal w biegu na dystansie 600 m, uzyskując wynik 1: 33,67 min. Bartek Sawko pozostaje pod opieką nauczyciela WF Romana Daniluka i wspierany na treningach przez trenera Romana Sacharczuk. Niewątpliwie przy nieco większym zaangażowaniu, stać Bartka na uzyskiwanie znacznie lepszych wyników w biegach średnich, również na szczeblu Mistrzostw Polski.

Tuż za podium, na czwartym miejscu znalazł się Karl Konstantin Kilp, uczeń Gimnazjum nr 3 w Hajnówce, który uzyskał czas 2: 51,47 min w biegu na dystansie 1000 m. Karl, na co dzień trenuje pod opieką trenera Andrzeja Grygoruka w ramach Klubu Sportowego Puszcza Parkiet Hajnówka.

Piąte miejsce w rzucie oszczepem z wynikiem 41,18 m zajął uczeń Gimnazjum nr 2, Rafał Kulesza podopieczny Andrzeja Grygoruka – również zawodnik Klubu Sportowego Puszcza parkiet Hajnówka.

Na miejscu szóstym w biegu na dystansie 100 m z wynikiem 13,29 s, zameldowała się Gabriela Niepogoda uczennica Gimnazjum w Dubinach, na co dzień trenująca w KS Puszcza parkiet Hajnówka

8 miejsce w biegu na dystansie 1000 m z wynikiem 2: 58,34 min zajął Patryk Chodakowski - Gimnazjum w Narwi, trenujący w KS PUSZCZA PARKIET HAJNÓWKA

10 miejsce w biegu na 200 m z wynikiem 30,47 zajął Szymon Wiluk - Gimnazjum nr 2, zawodnik KS Puszcza Parkiet Hajnówka

11 miejsce w rzucie dyskiem zajał Owerczuk Marcin  z DNJB Hajnówka z wynikimiem 33,676